Електронне портфоліо учасника Всеукраїнського
конкурсу "Шкільна бібліотека - 2020" в номінаціі "Бібліотека - територія читання_Чеботар".
ІДЕАЛ СУЧАСНОЇ ЛЮДИНИ
Мета: сприяти вихованню в учнів доброти, чесності, порядності, гуманного ставлення до оточуючих; закріпити уявлення учнів про моральні цінності людини; розвивати вміння аргументовано висловлювати свою думку.
Обладнання: Клубок ниток, аркуші паперу, ручки.
Відомий французький письменник - гуманіст Антуан де Сент-Екзюпер вважав, що " дитина справжня розкіш - це розкіш людського спілкування". Тому ми сьогодні будемо спілкуватися на тему "Ідеал сучасної людини". Давайте спробуємо відповісти на такі питання: які риси повинен мати громадянин незалежної України, щоб створити державу, а не колонію? Якою повинна бути людина, щоб життя стало кращим, щоб ми змогли самі себе поважати. В чому суть життя? Для чого ми живемо?
Друзі! Ось клубочок життя, зітканий з ниток буття, наших почуттів, думок. Давайте сьогодні почнемо його розмотувати, пильніше придивлятися до його ниточок. Розмотуючи клубок, скажімо:
,, Мій друг……………’’
(Клубочок переда ться з рук в руки, а інші тримаються за нитку).
Ось так у нас вийшло замкнуте коло всіх наших почуттів, емоцій, рис характеру. Так в житті все переплітається.
Та, власне, усе наше життя - то нескінченне пізнання одне одного, навколишнього світу.
Хто я? Навіщо я прийшов у цей світ? Де моє місця у світі? Здавалося, це прості запитання, але дати відповідь на них все важче. Як же дізнатися, ким ми станемо? Вибирати собі образ життя?
Телебачення, реклама, журнали наводять нас на думки про те, що ми повинні бути красивішими, багатими, успішними. Нам потрібно мати машину, дачу, роботу, фізичну досконалість.
Уже з перших крокі в свого життя ви чуєте від батьків, дорослих: " Не можна так робити. Це погано ". " А от тут, ти добре вчинив. Завжди будь таким! ". Вам доводиться чути, як люди оцінюють одне одного: " Ця людина добра, хороша! ". " А ця така неприємна! ". Батьки вас повчають: " Не роби людям зла ", " Будь добрим, принциповим, чесним ". Що ж це за поняття?
Ці поняття характеризують мораль. Мораль - це своєрідний узгоджувач дій людей у суспільстві. Не хочеться вам поступатися місцем літній людині - так приємно сидіти в автобусі біля вікна, але ваша совість не дозволить вам цього зробити. Приємно в неділю вранці полежати в теплій постелі , але ви пригадуєте, що ваш клас взяв зобов'язання прибрати шкільне приміщення. Обов'язок примушу вас бути разом з товаришами. Захоплено граючи з товаришами у футбол, ви раптом пригадуєте, що не вивчили ще історію, ваш обов'язок учня примушує вас припинити гру. Все це мораль.
Виходить, що норми моралі- це так би мовити, неписані закони.
Саме так, тож приймайте, як належне, коли вам роблять зауваження не лише ваші близькі, а й незнайомі люди. Знайте, що коли б люди були байдужі до різних негативних проявів поведінки інших, ніколи б не було порядку в суспільстві.