Електронне портфоліо учасника Всеукраїнського
конкурсу "Шкільна бібліотека - 2020" в номінаціі "Бібліотека - територія читання_Чеботар".
ДОДАТКИ
Головною метою моєї участі в конкурсі є обмін досвідом з колегами, презентація власних доробок та творчих проєктів, якими повсякчас користуються класні керівники та вчителі-філологи нашої школи. Тому плоди моєї праці були помічені та нагороджені. Так, в 2017 році посіла ІІ місце в районному ярмарку педагогічних ідей за літературно-мистецький проєкт «Дитинства чудова Країна».
Працюючи тривалий час шкільним бібліотекарем, мимоволі замислююсь над питанням: якою повинна бути сучасна бібліотека?
Сучасна бібліотека – це комфортний, привітний центр, обладнаний новою сучасною технікою. Реалії сьогодення вказують на те, що особистість потребує спілкування, самореалізації. В нашому жорсткому, неспокійному світі бібліотека повинна залишатися осередком духовності, спокою, моральності, бути центром, який має доступ до різних сучасних джерел інформації, центром культури, дозвілля, відпочинку. Бібліотека має залишатися храмом духовності і кабінетом номер один у школі.
Тому, щоб реалізувати потреби сучасного читача, в нашій бібліотеці щотижня проводяться майстер-класи, тренінги, подорожі, квести, зустрічі з видатними людьми. Ми даємо дітям можливість подивитись на світ іншими очима.
Рекомендую до вашої уваги бібліотечні уроки.
БІБЛІОТЕЧНИЙ УРОК "ВАСИЛЬ СУХОМЛИНСЬКИЙ - КРАСИВЕ І ГОРДЕ ІМ’Я"
Мета: вшанувати пам'ять великого педагога і письменника В.О. Сухомлинського; виховувати любов і поважне ставлення до творчості письменника; формувати загальнолюдські цінності.
Обладнання: святково прибраний зал, портрет В.О. Сухомлинського, виставка його творів, живі квіти біля портрета письменника- педагога, мультимедійний проектор.
( На екрані демонструються презентація «Життєвий і творчий шлях В.О. Сухомлинського»)
Музыка
БІБЛІОТЕЧНИЙ УРОК "ПЕРШІ КНИГИ В УКРАЇНІ"
Мета. Ознайомити дітей з історією друкування книги в Україні, повторити правила поводження з книгами; виховувати бережне ставлення до книги, до людської праці, сприяти формуванню інтересу до читання та навчання.
Обладнання. Комплект кольорових картин „ Як до нас приходить книга” Л.М. Зінченко, виставка дитячих книг „Молитослов” та „ Житіє святих” 1849 року видання.
БІБЛІОТЕЧНИЙ УРОК "СЛОВНИК-ІНСТРУМЕНТ ПІЗНАННЯ СВІТУ, ЦЕ ВСЕСВІТ В АЛФАВІТНОМУ ПОРЯДКУ"
Мета: Познайомити учнів зі словниками, як одним з видів довідкової літератури; навчити користуватися різними типами і видами словників , знаходити в них потрібну інформацію.
Обладнання: Словники, таблиці, вислови видатних людей.
Епіграф:
Не бійтесь заглядати у словник,
Це пишний сад , а не сумне провалля.
М.Т.Рильський
КВЕСТ-ПОДОРОЖ "У КАЗКИ НА ГОСТИНАХ"
5 кл.
(Літературна вікторина)
Мета. Навчати дітей слухати, відповідати на запитання, розвивати пам'ять, увагу, мислення, мову, виховувати любов до книги, бажання читати казки та інші твори, підвищувати духовно-культурний рівень учнів.
Обладнання. Маски, ілюстрації до казок, виставка книг, малюнки.
СЦЕНАРІЙ ПРОВЕДЕННЯ ВИХОВНОГО ЗАХОДУ ДЛЯ УЧНІВ
"НАЙУВАЖНІШИЙ ЧИТАЧ"
(літературно –пізнавальна гра для учнів 8 –х класів)
Читати – означає застосовувати в житті те, що прочитав.
А.Дістенрвег.
Цілі: розвивати в учнів бажання читати, бути духовно збагаченими людьми, формувати культуру читання; виховувати почуття співчутливості, критичне ставлення до історичних подій; розвивати почуття гордості за свій народ; прищеплювати любов до рідного краю.
Обладнання: портрети П.Чубинського, Б.Хмельницького, М.Грушевського.
МІТИНГ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ 30-Х РОКІВ
Мета: Ознайомитися з історією виникнення голоду 1932 – 1933 років
в Україні, виховувати патріотизм.
Обладнання: хрест з написом „ Голодомор”, рушник, розламана хлібина,
кетяг калини, свічки.